تبلیغات
تماس با ما
کد تماس با ما
ظهور منجی بشریت - پیشگویی های آخرالزمان
ظهور منجی بشریت
چه انتظار عجیبی ! نشسته ایم و گفته ایم خدا کنه که بیایی ...
نوشته شده در تاریخ 26 دی 90 توسط علیرضا شیدا | نظرات ()

پیشگویی های آخرالزمانپیشگوییهای آخرالزمان

 

آنچه كه در مقاله ی استاد اسماعیل شفیعی سروستانی تحت عنوان « جهان امروز و پیشگوییهای آخرالزمان » آمده واقعیات غیرقابل انكاری است كه متأسفانه در جامعه اسلامی و خصوصا شیعی مغفول مانده است . سالهاست كه غرب در هجوم فرهنگی خود سعی در سكولاریزه كردن جوامع خصوصا جوامع اسلامی را داشته و برای موجه جلوه دادن این امر ضمن موفق قلمداد كردن جامعه غربی علت آن را پایبندی به اصولی همچون لیبرالیسم و سكولاریسم تبلیغ كرده است ، لیكن تأمل و دقت در سیاست گذاری ها و واشكافی استراتژی های غربی به خوبی آشكار می سازد كه آن ها از حربه جدائی دین از سیاست فقط برای خلع سلاح جوامع غیرغربی خصوصا اسلامی بهره برده اند و این در حالی است كه خود دقیقا بر اساس آموزه های دینی و تصورات اعتقادی شان از آینده ی جهان ، به برنامه ریزی ، سیاست گذاری و تدوین استراتژی اقدام نموده اند .
وقوف به این مسایل برای برخاستن از خواب خرگوشی جوامع اسلامی كافی است اما نیاز به یك جنبش تبلیغی بیدارگر دارد كه برای آن لازم است :
1 – ضمن دوری جستن از باورهای غلط و مسمومی كه بوسیله ی شبیخون فرهنگی و استعماری غرب در جوامع اسلامی رسوخ یافته است ، باور كنیم كه اعتقاد به مهدویت می تواند به مثابه برترین شاخص و منبع برای تدوین استراتژی های راهبردی هر حكومت اسلامی عمل نماید .
2 –
با باور فوق به بازنگری ، بازخوانی و بازنویسی سیاست های كلان در عرصه داخلی و خارجی پرداخته و با برداشتی اصولی و ضمنا واقع بینانه تمامی حركت ها را در راستای زمینه سازی آنچه كه به آن وعده داده شده جهت دهیم .
3 –
همانگونه كه مقام معظم رهبری بارها تأكید بر جنبش نرم افزاری داشته اند ، در این راستا نیز جمعی سازمان یافته و هدفمند از نخبگان حوزه و دانشگاه ضمن كاری گسترده بر روی احادیث و روایات برجای مانده پیرامون مسأله آخرالزمان و ظهور منجی و نیز پیشگویی ها و اعتقادات ادیان و فرق مختلف در اینخصوص ، به تمیز بین صحیح و ناصحیح آن پرداخته و سپس بر اساس صحیحیات آن و با توجه به شرایط روز به تولید فكر ، علم و فرهنگ انتظار بپردازند .
4 –
تاكنون دنیای غرب ما را به چالش كشیده و با سوء استفاده از فن آوری ارتباطی نوین به نشر افكار ، عقاید و توطئه های خویش پرداخته است اما از این پس این مائیم كه بایستی با استفاده بهینه از همان ابزار تكنولوژیك به اثبات برتری اعتقادمان راجع به آخرالزمان ، ظهور منجی ، و عدالت و صلح بی پایان بپردازیم . بلاشك در این صورت پیروان راستین مذاهب الهی همنوای با شیعیان جهان ظهور منجی موعود را از خدای یكتا خواستار خواهند شد .
در انتها لازم به ذكر است اینجانب ضمن آنكه كاملا با فرضیه دوم جناب شفیعی موافقم اما قائل به آن هستم كه آنچه را كه غربیان سواری بر موج حوادث جهانی و به منظور خلاصی خویش فرض می كنند در حقیقت راهی است كه طراح تقدیر براى درافكندن آنان در دام ابتلا و هلاكت افشانده است « والله خیرالماكرین » .
منبع: س‍‍‍پهر دانش

 درباره وبلاگ

صلواتی بر محمد و خاندنش بفرست تا ظهورش به نزدیکی گراید هرچند بنظر ناچیز میرسد ولی به نوبه خودش دریای ست .
پست الکترونیک
تماس با مدیر
RSS
ATOM
آخرین مطالب
جستجو
آرشیو مطالب
نظر سنجی
چی بیشتر دوست دارین در کل ؟


نویسندگان
صفحات جانبی
دانشنامه مهدویت
 
پیوند های روزانه
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :
لوگوی دوستان