تبلیغات
تماس با ما
کد تماس با ما
ظهور منجی بشریت - آخرالزمان و آیندة جهان در آینه كتاب2
ظهور منجی بشریت
چه انتظار عجیبی ! نشسته ایم و گفته ایم خدا کنه که بیایی ...
نوشته شده در تاریخ 27 بهمن 90 توسط علیرضا شیدا | نظرات ()
آخرالزمان و آیندة جهان در آینه كتاب

 

5. اوضاع در آخرالزّمان
رضا كوشاری، تهذیب، اول، 1383، 212ص.
حقیقت داشتن آخرالزمان و ظهور حضرت مهدی(عج)، دلایل و علایم بسیاری دارد كه ما را به بسیاری از حقایق، راهنمایی میكند. آنچه را كه در این كتاب میخوانیم بر دلایل و شواهد بسیاری از موارد باید شده، با استناد به روایات معصومین(ع) و بیان مصادیق كنونی آن به طور واضح اشاره كرده است. البته دستهبندی و فصلبندی در این كتاب مشاهده نمیشود و نكتة دیگر اینكه در رابطه با بعضی از موضوعات آخرالزمان و ظهور آن حضرت، كتاب دارای تحقیقات تازهای است كه برای اولین بار مطرح شده است.

 

6. پایان تاریخ لیبرال دموكراسی (یا حكومت جهانی حضرت مهدی(عج)؟
احمد سامعی، نسیم سحر، 1382، 144ص.
نویسنده، كتاب را در دو فصل تنظیم نموده است. در فصل اول با عنوان لیبرال دموكراسی، پس از تعریف تمدن غربی، به دیدگاه «فوكویاما» و «هانتینگتون»، دو تن از تئوریسینهای آمریكایی، در رابطه با آیندة جوامع غربی و لیبرال دموكراسی پرداخته میشود. از دیگر موضوعات مطرح شده در این فصل، بررسی عملكرد آمریكا در جهان، حادثة 11 سپتامبر و پیامدهای آن، سیر تاریخی حمایتهای آمریكا و نقش آن كشور در ایجاد رژیم صهیونیستی میباشد. در فصل دوم تحت عنوان حكومت جهانی حضرت مهدی(عج) نیز، ضمن ترسیم سیمای حكومت جهانی حضرت مهدی(ع)، به ساختار سازمانی حكومت جهانی آن حضرت نیز اشاره میشود.

 

7. سپیده دم ظهور (بررسی نشانههای ظهور حضرت ولیعصر(عج))
سیّدمحمدموسوی، اعجاز، ج 1، اوّل، 1383، 175ص.
سپیده دم ظهور، این كتاب از سلسله مباحث پیرامون امام عصر(ع)، اثر نویسنده میباشد كه در این جلد به بررسی حوادث كلی و حوادث خاص، تا خروج سفیانی پرداخته شده، البته به وقایع پس از خروج سفیانی نیز به شكلی مختصر اشاره شده امّا بحثهای مفصلتر در این باره را میتوانید در جلدهای بعدی این كتاب دنبال نمایید.
نویسنده اذعان مینماید كه همواره سعی نموده در حد توان بدون تحمیل شرایط خاص و یا عوامل خارجی، با توجه به شرایط مختلف و حالات گوناگونی كه در روایات به چشم میخورد و تلفیق آنها با یكدیگر، دربارة حوادث آینده پیشبینی نماید و تا آنجا كه ممكن است از وقایع قطعی و حتمی، نام برده و از ذكر حوادث مشكوك و ضعیف خودداری نمایند.

 

8. علامات الظهور (دراسة و تحلیل)
شهید سید محمد صدر، شیخ محمد فرطوسی، قلم الشرق، اول، 1426، 248 ص.
این كتاب به زبان عربی و بخشی از دایرةالمعارف مهدوی تألیف «شهید سید محمد صدر» است. دایرةالمعارف مذكور، مجموعهای كمنظیر در تاریخ تألیفات شیعی با موضوع مهدویت است به دلیل احاطه و شمول گستردة مباحث مختلف مهدوی و همچنین افق وسیع علمی نویسنده و گردآوری بسیاری از نكات كه حكایت از تلاش فراوان ایشان در تألیف این دایرةالمعارف دارد.
در این كتاب، علایم ظهور در تقسیمبندیهای زیبایی ارائه شده است. به طور مثال: علایمی كه به وقوع پیوسته است؛ علایمی كه هنوز محقق نشده است؛ علایمی كه شك داریم به وقوع پیوسته یا نه؛ علایمی كه شك داریم مربوط به قبل را ظهور است یا بعداز آن؛ علایم اجتماعی؛ علایم طبیعی؛ علایم اعجازی و ... .
از جمله موارد قابل توجه، تحلیل جالبی است كه شهید صدر دربارة دجال ارائه میدهد. ایشان دجال را همان فرهنگ غرب كه در تقابل با فرهنگ اصیل اسلامی است میداند و برای اثبات این موضوع از روایاتی كه دربارة دجال صادر شده، بهره میبرد.

 

  درباره وبلاگ

صلواتی بر محمد و خاندنش بفرست تا ظهورش به نزدیکی گراید هرچند بنظر ناچیز میرسد ولی به نوبه خودش دریای ست .
پست الکترونیک
تماس با مدیر
RSS
ATOM
آخرین مطالب
جستجو
آرشیو مطالب
نظر سنجی
چی بیشتر دوست دارین در کل ؟


نویسندگان
صفحات جانبی
دانشنامه مهدویت
 
پیوند های روزانه
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :
لوگوی دوستان